Wymagana rozdzielczość ekranu min. 320px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
Content
wielkość tekstu: A A A
 

Nawiewniki Aereco

Nawiewniki Okienne

Nawiewnik to urządzenie, którego zadaniem jest doprowadzanie do pomieszczeń świeżego powietrza z zewnątrz. Nawiewniki współpracują z różnymi systemami wentylacji, w związku z czym mogą być stosowane w pomieszczeniach wentylowanych grawitacyjnie, mechanicznie, wywiewnie oraz hybrydowo.

Ze względu na specyfikę działania nawiewniki montuje się przede wszystkim w pomieszczeniach, które nie są wyposażone w kanały wentylacyjne, a więc pokojach i ewentualnie kuchniach. Doprowadzone przez pokój powietrze przepływa przez całe mieszkanie i dociera do pomieszczeń wyposażonych w kanały wentylacyjne, skąd jest usuwane na zewnątrz. Wraz z powietrzem z pomieszczeń usuwana jest nadmierna wilgoć oraz nieprzyjemne zapachy.

Warszawa: Nawiewniki w ofercie MARK-BUD

Oferta nawiewników okiennych jest niezwykle szeroka. Każdy nawiewnik charakteryzuje się innymi parametrami, dzięki czemu możemy z łatwością dostosować nawiewniki do indywidualnych potrzeb Klienta oraz warunków technicznych panujących w budynku. Do najpopularniejszych rozwiązań należą:

Nawiewniki higrosterowane

To urządzenia przystosowane do montażu na oknach PCV oraz stolarce aluminiowej. Nawiewnikiem steruje automat, który reaguje na zmiany poziomu wilgotności względnej powietrza w pomieszczeniu i zmienia otwarcie nawiewnika. Wzrost poziomu wilgotności względnej powoduje szersze otwarcie nawiewnika i zwiększenie napływu powietrza do pomieszczenia.

Nawiewnik higrosterowany reaguje na zmiany wilgotności względnej w zakresie od 30 do 70%. W przypadku wilgotności powietrza w pomieszczeniu utrzymującej się na poziomie do 30% nawiewnik dostarcza określoną minimalną ilość powietrza. Dla poziomu wilgotności w zadanym przedziale od 30 do 70% ilość dostarczanego do pomieszczenia powietrza rośnie, żeby w przypadku wilgotności powyżej 70% osiągnąć poziom maksymalny dla danego produktu.

Nawiewniki ciśnieniowe

Nawiewnik ciśnieniowy to urządzenie przeznaczone do montażu na stolarce PCV i aluminiowej. Praca urządzenia jest uzależniona od różnicy ciśnienia atmosferycznego na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczenia. Jej wzrost powoduje zwiększony napływ powietrza do wewnątrz. Nawiewniki z grupy ciśnieniowych muszą posiadać blokady, które nie pozwolą na zwiększenie przepływu powietrza np. w przypadku wystąpienia silnego podmuchu wiatru. Dodatkowo mogą też być wyposażone w blokady ręczne umożliwiające ograniczenie  przepływu do minimum.

Nawiewniki sterowane ręcznie

To najprostszy rodzaj nawiewników stosowanych na każdym typie stolarki okiennej. W przypadku tego typu urządzenia to użytkownik reguluje stopień otwarcia nawiewnika, jednocześnie decydując o ilości przepływającego powietrza. Mankamentem nawiewników ręcznych jest brak ochrony przed nadmiernym napływem powietrza oraz nieuwzględnianie parametrów powierza wewnątrz pomieszczenia.  

Warszawa: Dostosuj wentylację do swoich potrzeb

Zapotrzebowanie na świeże powietrze z zewnątrz jest różne i może zależeć od wielu czynników, takich jak:

  • pora roku,
  • pora dnia,
  • temperatura powietrza wewnątrz pomieszczenia,
  • liczba osób przebywających w pomieszczeniu oraz charakter wykonywanych przez nich czynności.

Poprzez odpowiednie dostosowanie wentylacji do faktycznych potrzeb użytkowników możemy nie tylko zapewnić maksymalny komfort przebywania w pomieszczeniu, ale jednocześnie ograniczyć straty ciepła w nieużytkowanych pomieszczeniach i zminimalizować zagrożenia związane z nadmiernym gromadzeniem się wilgoci w powietrzu.

Firma MARK-BUD od lat z sukcesami dobiera i montuje nawiewniki okienne. W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem.

  
Strony: 1
 
 
Poleć stronę:Podziel się ze znajomymi|Facebook: www.facebook.comTweetnij do znajomych|Twitter: www.twitter.comPodziel się ze znajomymi|Nasza Klasa: www.nk.plWykop stronę na|Wykopalisko: www.wykop.pl
 

projekt:  |   [silnik Quick.Cms]