MARK-BUD

Jakie okna PCV

Wybór stolarki okiennej nie należy do najprostszych, uwzględniając jej dynamiczny rozwój i wiele zaawansowanych technologii. Dla nas jako klientów jest to jednak dobra wiadomość. Różnorodność pozwala nam wybrać idealne rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Istnieje jednak zestaw uniwersalnych parametrów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze stolarki okiennej. W tym artykule przedstawiamy te najważniejsze dotyczące okien PCV.

Wybór okien PCV - na co zwrócić uwagę?

Istnieje kilka czynników, które pominięte przy wyborze okien PCV mogą wpływać na komfort, a nawet bezpieczeństwo budynku, w którym zostały zamontowane. Zanim zdecydujesz się na zakup, koniecznie zwróć na nie uwagę.

Izolacja termiczna okien PCV

Jedną z najważniejszych funkcji okien PCV jest zapewnienie odpowiedniej izolacji termicznej. Dobrymi oknami możemy nazwać takie, które chronią przed uciekaniem ciepła z budynku. To właśnie od szczelności okien w dużej mierze uzależnione jest zapotrzebowanie budynku na energię cieplną, co w konsekwencji przekłada się na koszty ogrzewania. Okna PCV o doskonałych parametrach izolacyjności termicznej znajdziesz w ofercie  marki Schüco, która zapewnia okucia okienne najwyższej klasy.

Izolacja akustyczna okien PCV

Dobre okna PCV powinny również być dobrą zaporą dla hałasu z zewnątrz. Będzie to szczególnie ważne dla budynków wzniesionych przy ruchliwej ulicy czy przy placu zabaw. W budynku zlokalizowanym w hałaśliwej okolicy izolacyjność dźwiękowa powinna wynosić min. 40 dB. Marka Schüco oferuje okna o parametrach izolacyjności aż do 46 dB.

Współczynnik przepuszczalności światła

Choć dziś znajdziemy wiele rozwiązań, które pozwalają kontrolować stopień nasłonecznienia w pomieszczeniach – przede wszystkim rolety i żaluzje – warto zwrócić także uwagę na współczynnik przepuszczalności światła w oknach. Przy każdym modelu okna spotkamy się z tym parametrem, który znajdziemy pod symbolem “Lt”. Wartość całkowitej przepuszczalności światła podawana jest w procentach. Im wyższy współczynnik, tym jaśniej w pomieszczeniu. Wbrew pozorom parametr ten ma niemałe znaczenie – to m.in. on wpływa na komfort użytkowania pomieszczenia.

Design okien PCV

Choć to powyższe parametry mają największe znaczenie dla stworzenia funkcjonalnej przestrzeni w pomieszczeniach, wygląd okien również jest istotny. Okna powinny być ozdobą budynku. Przy wyborze warto więc zwrócić szczególną uwagę na kształt i grubość profili. Są one ważnym elementem budynku, który pozostanie z nami na długie lata. Dobrym posunięciem będzie więc wybór eleganckich, ponadczasowych okuć okiennych, które będą doskonale się prezentować nawet przy zmianie elewacji.

    Formularz kontaktowy

    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu 24h


    Premium Partner Schüco!

    Firma MARK-BUD jest członkiem prestiżowej grupy producentów Schüco Premium Partner.
    partner