Okna to istotny element każdej budowli mieszkalnej, pełniący wiele funkcji praktycznych. Mają wpływ na izolację termiczną oraz akustyczną budynku, tworząc skuteczną barierę pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem. Pozwalają na wietrzenie pomieszczeń oraz ich prawidłowe nasłonecznienie. Ponadto wpływają na wygląd i aranżację wnętrz, rozświetlając je i ożywiając. W każdym domu powinno znaleźć się kilka typów okien, które zwiększą jego funkcjonalność, pozytywnie wpływając na samopoczucie mieszkańców.
PCV to wytrzymałe i chętnie stosowane tworzywo sztuczne. Jest łatwe w czasie obróbki przemysłowej, co pozwala na stworzenie profili o niemal dowolnym kształcie i rozmiarze. PCV jest materiałem tanim, a przy tym wysoce odpornym na różne oddziaływania. Świetnie radzi sobie z naciskiem sił fizycznych, wilgocią, niskimi i wysokimi temperaturami, a także detergentami. Okna PCV może wielokrotnie myć, a nawet uporczywe zabrudzenia nie pozostawiają na nich trwałych śladów.
Po okna aluminiowe sięgają osoby stawiające na maksimum zabezpieczenia. Mogą być wyposażone w specjalne rygle, zaczepy antywłamaniowe i inne systemy zwiększają stopień ochrony. Aluminium jest bardziej wytrzymałe niż PCV, a zarazem równie łatwe w czasie codziennej pielęgnacji. Warto wybierać profile aluminiowe, jeśli obawiają się Państwo włamania, prób kradzieży, lub gdy dany budynek znajdują się w okolicy wymagającej zastosowania dodatkowego zabezpieczenia. Pod wieloma względami są to najlepsze okna antywłamaniowe spośród dostępnych .
Wejścia na taras lub balkon często wyposażamy w okna przesuwne. Rozwiązanie to jest wygodne w czasie codziennego użytkowania, a zarazem spełnia wszelkie oczekiwania dotyczące szczelności i bezpieczeństwa. Okien przesuwnych nie otwieramy na oścież, ale przesuwamy na boki. Mogą świetnie uzupełnić aranżację danego pomieszczenia, zajmując przy tym mniej miejsca w czasie otwierania niż tradycyjne systemy. Duży rozmiar, często zbliżony wielkością do skrzydeł drzwiowych, pozwala na pełniejsze doświetlenie wnętrza. Popularne są między innymi okna z niskim progiem, idealne dla osób pragnących utrzymać przejście do ogrodu otwarte przez cały dzień.
W oknach dźwiękoszczelnych stosuje się specjalne rozwiązania ograniczające przenikanie dźwięku do wnętrza domu. Są przydatne w budynkach ulokowanych na obszarze o podwyższonym stopniu hałasu. Jeśli w pobliżu znajduje się droga szybkiego ruchu, budynki przemysłowe lub lotniska – wówczas najlepiej wyposażyć swój dom właśnie w okna dźwiękoszczelne.
Ich konstrukcja obejmuje kilka warstw, oddzielonym specjalnymi przestrzeniami, wypełnionymi powietrzem lub materiałami pochłaniającymi fale dźwiękowe. Kluczowe jest zastosowanie kilku warstw szyby oraz dwukomorowych profili. Oprócz izolacji dźwiękowej, okna te posiadają zazwyczaj zwiększony poziom izolacji termicznej, co stanowi dodatkową korzyść płynącą z ich wyboru.
Premium Partner Schüco!